More Website Templates @ TemplateMonster.com - August11, 2014!

životopis

Má profesní dráha je tvořena svou uměleckou a manažerskou částí, které se vzájemně prolínají a doplňují díky získaným zkušenostem a schopnosti vcítit se vzájemně do obou dvou přístupů. Uměleckou etapu zahájily aktivity spojené se studiem hry na klavír a hudební nauky. V návaznosti jsem se začal závodně věnovat společenskému tanci, v rámci tanečního klubu Elán Třinec. Vyvrcholením desetiletého soutěžení byl zisk titulu mistra Československa v latinsko-amerických tancích. Navazovalo založení vlastní taneční skupiny Skeč (1991), díky kterému jsem měl možnost osvojit si i práci uměleckého vedoucího a choreografa a díky němuž vzniklo na šest úspěšných celovečerních tanečních představení. Kariéru tanečníka jsem rozvinul několikaletým studiem hlavních tanečních stylů pod patronací Tanečního centra Praha. Obohacení o nové taneční trendy a techniky zdokonalila má spolupráce s bratislavským tanečním divadlem Bralen ve druhé polovině 90. let.

V roce 1996 dozrálo mé rozhodnutí věnovat se rovněž zpěvu a herectví na profesionální úrovni. Díky spolupráci s renomovanými pedagogy (např. E. Klezla, R. Fišarová, prof. J. Andresíková a další), mi prohloubení hudebních a hereckých technik otevřelo možnost aktivně se zapojit v oblasti muzikálové scény. Rád bych zmínil své působení v několika významných pražských divadlech v letech 1996-2004, z nichž za zdůraznění stojí zejména role Mnicha v muzikálu Dracula (452 repríz), role bratra Evity v muzikálu Evita (320 repríz), role Jirky ve Starcích na chmelu, taneční role v muzikálu Brouci a završením bezesporu role senátora v muzikálové produkci Kleopatra.

Významným přelomem v mé profesní dráze se stal rok 1999, kdy jsem začal klást značný důraz na organizační, dramaturgickou, choreografickou a produkční práci. Prvním významným počinem bylo nahrání svého debutového alba Debut, později alba Tom Robin a zprodukování hudební show hvězd českých muzikálů (vystupovala mimo jiné Radka Fišarová), která díky zájmu několika desítek sponzorů přinesla (čtvrt milionový) zisk pro nemocnici v Českém Těšíně.

Dalším produkčním počinem bylo vytvoření choreografického konceptu pro hudební skupinu Style, jež v podobě programu „Show 2000“ obrazila celou ČR. Ve filmové verzi muzikálu Filipa Renče Rebelové, jsem ztvárnil bezpočet tanečních úloh. S řadou dalších produkcí jsem aktivně spolupracoval na jiných filmových a fotomodelingových akcích nejenom doma, ale i v zahraničí. Vrcholem bylo produkční a choreografické zajištění velkolepého iluzionistického představení ve spolupráci s Danielou Maxovou v Dubaji (2001).

Od roku 2002 posiluji manažersko-produkční aktivity nejenom na poli uměleckého řízení, navrhování konceptů, ale také se nemalou měrou podílím na grafickém ztvárňování PR materiálů konkrétních akcí. Úspěchy neunikly pozornosti a v roce 2007 jsem byl osloven ke spolupráci na poli managementu s taneční skupinou Dance2xs, jenž se v uplynulých letech díky svým kvalitám a širokému spektru uměleckého portfolia propracovala na špici české taneční scény.

Díky možnosti poznat umělecký svět tance, zpěvu, filmu a pohybového divadla z obou stran, tedy jako aktivní vystupující i jako umělecký šéf a manažer, disponuji bohatými zkušenostmi, jež jsem dále schopen, nejen na poli šéfprodukčního, rozvíjet vstříc představám klientů. Spoluprací se zahraničními produkcemi a umělci také potvrzuji schopnost komunikovat s klienty v angličtině, španělštině a polštině popř. zajistit případným projektům jejich mezinárodní rozměr. V letech 2014 – 2016 jsem působil jako šéfprodukční letní stagiony opery Don Giovanni ve Stavovském divadle. V letech 2013 - 2018 jsem působil jako vedoucí divadelní produkce Nogup agency, s.r.o., kde jsem byl šéfprodukčním muzikálu Tři oříšky pro Popelku, Mamma Mia, Rocky a Ať žijí duchové, uváděné v Kongresovém centru Praha.

Od března 2019 působím jako event manager v agentuře JCHP s.r.o. a SG Productions s.r.o.